Posted on

Milline pudel valida?

Klean Kanteen tootevalikus on pudeleid palju ja esmapilgul võib õige valimine veidi keeruline olla. Panen kirja meie pere kogemused, mida-kus kasutame, ehk aitab valiku juures kaasa.

Lastele

Nokaga pudel sobib alla 3-aastastele lastele, kes ei joo veel kruusist või tahavad juua pikaliasendis. Nokaga pudeli kõige suurem erinevus spordikorgist on see, et laps peab vee kätte saamiseks imema, vesi ei jookse vabalt välja. Nokaga pudelist saab laps juua ka lamades. Kui laps joob juba tassist ja ei tea, kumba korki võtta, siis on kõige lihtsam valik selle järgi, kas ta joob magamise ajal, autos, vankris pikutades? Kui jah, siis on veel nokka vaja, kui mitte, siis saab spordikorgiga harjutama hakata.

Kuni koolieani on lastele kõige parem mõõt 355 ml, sealt edasi võib juba pooleliitrise pudeli võtta. Pudelitel endal kaaluvahet praktiliselt ei ole (25 g).

Kui laps palju õues liigub, võib mõelda ka 355 ml termospudelile, kuhu spordikork või nokk lisaks osta.

Kui laps joob smuutit või jäätisekokteili, sobib hästi komplekt 473 ml tops või termostops, kaas ja smuutikõrred.

1-img_0967

Joogipudelid täiskasvanutele

532 ml pudel – väga mugava mõõduga igapäevaseks kaasas kandmiseks, mahub ka käekotti.

800 ml – sporti tegevale või rohkem vett tarbivale inimesele. Mina võtan sellega tööle vett kaasa, kontori kraanivesi ei maitse hästi 🙂

532 ml reflect ja 800 ml reflect on Klean Kanteeni esinduspudelid – nende valmistamisel on kasutatud ainult terast, pisikest silikoontihendit ja bambust. Sobivad esinduskingituseks, firmakingituseks või kaunist disaini hindavatele inimestele.

1182 ml pudel sobib matkale, kalale või pikniku jaoks.

1900 ml pudel on nii suur, et sobib mitmepeale kasutamiseks või kasvõi lasteaiarühmale. Üks selline pudel reisib pidevalt autos kaasas ja pakub vett inimestele ning (trenni tegevatele) koertele.

Termosed – kõige suurem valik, kõige keerulisem

1. Lekkekindla kaanega kohvitermosed on parim valik, kui kasutate termost peamiselt kuumade jookide jaoks. Selle termose suurim pluss on lekkekindel kaan, kust saab otse juua. Ideaalne neile, kes tahavad kodust kohvi-tee kaasa teha või kohvikust kaasa osta.

Suurused:

355 ml on piisavalt pisike kotti panemiseks, aga mahutab suure kruusi jagu jooki.

473 ml sobib suurema kohvijoogi või tee jaoks.

592 ml termosesse on hea pikemaks ajaks jook valmis teha.

K20VCPPL-CNO
2. Kitsa suudmega termost
 saab kasutada ka tavalise joogipudelina. Noka või spordikorgiga hoiab ta temperatuuri peaaegu sama hästi ja õues olles ei lähe vesi liiga külmaks (või kuumaks, kui on õnnelik aasta ja suvi ka).

Suurused:

355 ml on superhea laste termos, ise kasutan seda koos nokaga lapsele õue joogi kaasa võtmiseks, mehel on see igapäevaselt kohvitermosena kasutuses.

592 ml on kõige parem täiskasvanule, kes tahab pudelit kaasas kanda (välismõõt on sama, mis 800 ml tavalisel pudelil).

946 ml termos on hea valik aktiivsele perele või matkasellidele, kalameestele.

1900 ml termos on nii suur, et seda väga mugavalt käe otsas ei tassi. Sobib suurele perele, lasteaiarühmale või kolleegidega looduses käimiseks.

K16VSSC-SB
3. Termoskruusi
kõige suurem pluss laia suudmega kohvitermose ees on see, et sealt on otse üle serva väga mugav juua, kruusi serv on veidi paksem. Koos eraldi kaane ja roostevaba kõrrega ideaalne ka smuutide jaoks. Miinus – kaasas olev lihtne kaas ei ole lekkekindel, st kaane sees on lihtsalt auk.
Topsi on hea kasutada kodus ja kontoris, kui tahad, et jook kauem soe püsiks. Ma kasutan ka autos, kuigi augulisel teel ja täis topsiga peab ettevaatlik olema. Juurde saab osta smuutikaane, kus on ainult kõrre koht.

Suurused:

237 ml tops on neile, kellele meeldib espresso või väike kohv. Cappucino mahub nibin-nabin, kaan ei lähe hästi peale.

473 ml on minu vaieldamatu lemmiktops. Sobib kõigeks – kohv-tee, õlu, kokteilid, mahl, jäätisekokteil, smuuti, isegi jäätis. Koos smuutikaane ja kõrtega täielik suve hitt.

592 ml tops on meil kasutuses pigem smuutide jaoks, vahel võtan selles ka kohvi autosse kaasa, et tops väga täis ei oleks ja kaane vahelt välja ei loksuks. Peale vaadates tal 473 ml topsiga suurusevahet nagu polekski, on veidi kõrgem lihtsalt.

4. Matkatermos ehk TKPro on Klean Kanteeni kõige uuem temos, kus kaant saab topsina kasutada ja roostevaba korgi vahelt saab valada ilma korki päris pealt ära võtmata. Need on nii uued, et me ise polegi jõudnud neid veel kasutada, aga näevad igal juhul väga ägedad välja!

Suurused on esimest korda Euroopa mõõdustikus ehk 500 ml, 750 ml ja 1000 ml.

Growler ehk punsu

Gaseeritud jookide punsud on läänemaailmas tohutult populaarsed käsitööõllede, veini ja kombucha jaoks. Tänu pendelkorgile on ta gaseeritud jookidele ideaalne, näiteks saab väikestelt õlletöökodadelt käsitööõlut otse vaadist osta. Minul on hetkel olemas 1182 ml ühekordse seinaga punsu, aga neid saab ühistellimusega osta ka termostena, käsitööõlle hindajale kindlasti tore kingitus.