Hooldus & garantii

Klean Kanteen

Pesemine – mida masinas, mida käsitsi?

Nõudepesumasinasse tohib panna roostevaba viimistlusega ühekordse seinaga pudeleid, ühekordse seinaga toidunõusid ja topse. NB! Bambuskorgiga reflect-pudelid ja gaseeritud jookide pudelid (growlers) vajavad käsipesu.

Käsipesu on soovitav kõigil ülejäänutel – värvitud pudelid, kõik termosed, termostopsid ja toidutermosed, reflect sari ning õllepunsud (growlers).

Nõudepesumasinas võib pesta kõiki korke, välja arvatud roostevaba bambuskork. Laste nokal eemalda pesuks kindlasti korgi sees olev silikoonist filter! Ka kohvikaane ja termoskruusi kaane saab põhjalikuks puhastuseks lahti võtta.

Kõrred võib panna nõudepesumasinasse, kuid vahel on soovitav neid ka harjaga pesta. Palmiharjastest hari on alguses väga kange, seda tuleb soojas vees leotada ja käe vahel pehmemaks teha ning alguses ettevaatlikult edasi-tagasi kõrre sisse harjutada.

Pudeliharjade komplekt – enne esimest kasutamist pese harju sooja soobivee ja äädikalahuse-sooda seguga. Hiljem hoolda neid samamoodi teatud aja tagant. Mitte pesta valgendajaga, kloori sisaldava või abrasiivse pesuvahendiga. NB! Palmikiust kõrre puhastushari on alguses kange. Kõigepealt tuleb hari märjaks teha ja teda näppudega siluda. Esimesed korrad käib hari raskelt ja teda tuleb edasi-tagasi liigutustega ettevaatlikult kõrre sisse harjutada.

Spordikorgi joogiventiil ei käi korgi küljest lahti. Selleks, et kork saaks korralikult igalt poolt puhtaks, keetke seda iga paari nädala tagant või leotage üleöö vee, äädika ja sooda lahuses (ca klaas vett, 50 ml äädikat, 2-3 sl soodat).

Kuidas pesta?

Käsipesuks saab kasutada sooja seebivett ja pudeliharja, põhjalikuks pesuks soovitab tootja vanakooli vahendeid – veest ja soodast segatud pastat või vee-äädika-sooda vedelat segu.

Kui on tunne, et pudel või kork on liiga kauaks seisma jäänud ja lõhnavad, siis võib neid üleöö leotada vee-äädika lahuses. NB! Roostevaba bambuskorki ei tohi leotada!

Bambuskork on nii äge, et saab isikliku lõigu

Bambuskorki tuleb pesta vee või õrna seebilahusega, peale pesu kohe kuivatada.

Korki ei tohi nõudepesumasinas pesta, leotada, kasutada tugevaid puhastusvahendeid või hoida väga kuumal temperatuuril.

Bambuse eluea pikendamiseks võiks puitu vahel mineraalõli või mesilasvahaga hõõruda.

Lekkekindla korgi lahtivõtmine

Klean Kanteen

Garantii

Klean Kanteen pudelitel on eluaegne garantii, kui neid mõistlikult kasutada. Kuna elu on näidanud, et “mõistlik” võib erinevate inimeste jaoks väga erinevaid asju tähendada, siis mõned näited tegevustest, mis tühistavad garantii:

Koos vedelikuga sügavkülmutamine.

Otse küttekehal kuumutamine (pliidil, priimusel, lõkkel jne). Termostele mõjub kohe eriti halvasti.

Mikrolaineahjus kasutamine (kasutada tegelikult ei saa ja ilmselt tühistab ka mikrolaineahju garantii).

Eluaegse garantii alla ei kuulu kasutamisest tekkinud hädad – mõlgid, kriimud jne. Aastate jooksul läheb ka värv tuhmimaks. (Keegi meist ei ole sama sile kui lapsepõlvepiltidel 😉 )

Palju pikemalt ei oskagi kirjutada. Klean Kanteeni enda garantiitingimuste leht on vist kõige lühem, mida ma näinud olen.

NB! Kuna tegu on kohvikaane esimese mudeliga ja on ette tulnud garantiijuhtumeid, siis ärge pange termost kotis arvuti, telefoni või kaamera kõrvale, mida jook võiks kahjustada. Garantiijuhtumeid ei ole sageli, aga Murphy seaduse järgi juhtuvad nad tavaliselt kohtades, kus saab kõige rohkem kahju teha.

Lunch Bots

Nõudepesumasinasse tohib panna kõiki karpe, aga mitte kandekotte (kõlab loogiliselt).

Sügavkülmutada tohib võikukarpe, kuid mitte termoseid ja lekkekindlaid karpe.

Praeahju tohib panna ainult võikukarpe, kuid ilma täpilise kaaneta.

Lekkekindlatel karpidel ja termostel saab tihendi ära võtta, et kaas korralikult puhtaks saada.

Mitte ükski toode ei sobi mikrolaineahjus kasutamiseks.

Lunch Botsi enda lehel on samal teemal väga hea tabel, milliseid tooteid tohib panna sügavkülma ja mida nõudepesumasinasse.

Leia sobiv toode lihtsalt ja mugavalt!