Merikäsnast tampoonid L – 2 tk

Merikäsnast tampoonid L - 2 tk

15,90

Natural Intimacy merekäsnast tampoonid on kehasõbralikud, kemikaalivabad ja korduvkasutatavad.

Vahemerest keskkonnasõbralikult kogutud merekäsn on siidise tekstuuriga, väga suure imamisvõimega ja vastupidav. Tampoonid on korduvasutatavad kuus kuud kuni mitmeid aastaid (sõltub kasutusest ja hooldusest).

Merekäsn sisaldab looduslikke ensüüme, takistades nii bakterite ja seente kasvu. Tampooni saab edukalt kasutada menstruatsiooni ajal vahekorras olles, samuti on temast palju abi allavaje toetamisel.

Loodusliku päritolu annab igale tampoonile erineva, ebakorrapärase kuju. Merekäsnad on pakitud pappkarpi.

Pärast kasutamist pese käsn põhjalikult, lase kuivada ning hoiusta tekstiilkotikeses. Väldi tampooni hoiustamist suletud keskkonnas või kilekotis.

Video merekäsnast tampoonide kasutamisest.

NB! Allpool on põhjalik kasutamise kirjeldus

1 laos

Tootekirjeldus

Naiste hügieenitoodete varjukülgede loetelu on pikk. Värvained, plastik, dioksiinid, kemikaalid, lõhutud hormonaalne tasakaal, varjatud olmejäätmed, kuiv ja ärritunud tupp…  Nagu ikka, on loodusel varuks lihtne ja võluv lahendus – merekäsnast tampoonid.

Miks eelistada merekäsnatampoone?

Looduslik. Käsnade imavust ei ole vaja laboris keemia abil toota. Siidise tekstuuriga merekäsn imab endasse hämmastava koguse vedelikku ja seda ilma ühegi keemilise lisandita.

Siidine tekstuur. Merekäsnade kiud on väga pehmed ja siidised. Tee käsn sooja vee all märjaks, pigista üleliigne vesi välja, keera pisut rulli ja sisesta. Pehme käsn sobitub Sinu keha unikaalse maastikuga suurepäraselt. Kui võrdled käsna kuiva puuvillase tampooniga saad aru, miks oma heaolust hoolivad naised eelistavad käsnasid.

Säästlik. Käsna kasutades toodad vähem prügi ja säästad raha. Tampooni loputamine ja kasutamine on äärmiselt lihtne. Käsna kasutusiga sõltub tema kasutamise otstarbest ning samuti tema hooldamisest ning võib kõikuda kuue kuu kuni mitme aasta vahel.

Biolagunev. Mis mullast on võetud, saab mullaks. Nii otseses kui kaudses tähenduses.

Mitmekülgne. Paljud naised kasutavad merekäsnast tampoone tavalise tampooni alternatiivina, kuid see pole nende ainus kasutusvõimalus. Kas allavaje põhjustab ebamugavat survet? Unistad seksist päevade ajal? Soovid hoida tupes loodusliku vahendit (probiootiline jogurt, küüslauk, jmt)? Merekäsnad sobivad mitmeks otstarbeks.

Eetiline korjamine. Merekäsnade korjamine on õrn protsess. Selle käigus jätavad sukeldujad käsna aluse puutumatuks, tagades käsnale võimaluse taastuda. Saagikoristus võimaldab käsnadel ka paljuneda, sest vette paiskub miljoneid muna- ja spermarakke mis pärast viljastumist kinnituvad kivimitele ning millest kasvavad uued käsnad. Merekaitsealadel ja korallriffides on käsnade koristamine rangelt keelatud.

Käsitsi valitud. Iga naine väärib parimat ning seepärast kontrollib nii tootja kui maaletooja iga käsna optimaalset tihedust, suurust ja pehmust. Käsnad pestakse, kontrollitakse, tükeldatakse ja vajadusel pakendatakse. Käsnad, mis pole tampoonideks kasutamiseks täiesti ideaalsed, võetakse kasutusel muudel eesmärkidel (meigieemalduspadjakestena, kunstis, ehitusel jmt).

Kasutamine

Miks on merekäsnast tampoonid paremad kui tavalised tampoonid?
Sünteetilised tampoonid (kuivad, ühekordselt kasutatavad tampoonid) on plastiku-põhised ning sisaldavad polüuretaani (nafta jääkprodukt), pleegitajat, komplekssulfaate, kemikaale, värvaineid ja muid sünteetilisi vahtmaterjale. Ühesõnaga, üks keemiline kokteil! Kas Sa tahaksid mõnda neist koostisosadest kasutada oma intiimsete piirkondade läheduses või koguni sees? Merekäsnast tampoonid on 100% looduslikud, võimaldades Sul olla armas nii oma keha kui ümbritseva looduse suhtes.

Vahemerest pärit käsnad on pehmed, siidised ja väga suure imamisvõimega. Atlandi ja Kariibi mere käsnad on samuti head, kuid nad pole nii siidised ja nende imamisvõime ei ole nii suur. Iga meie käsn on enne pakendamist hoolikalt käsitsi kontrollitud, et nad vastaksid meie kõrgetele kvaliteedistandarditele.

Tampooni suuruse valimine
Merekäsnast tampoonid on looduslikud ning nende kuju ja suurus varieerub. Keskmiselt on käsna laius 3-6cm ja pikkus 6-7cm. Intimate Sponge käsnad on oma suuruse kohta suuremad kui teiste tootjate käsnad. Mida suurem käsn, seda suurem on tema imamisvõime.

Kui Sulle tundub, et käsn on liiga suur, saad seda kääridega trimmida. Parema tulemuse saamiseks lõika niisutatud käsna. Alusta korrigeerivalt ja „näksi“ kääridega pisitasa käsna välisäärt, kuni jõuad soovitud suuruseni. Ära kunagi tee suuri lõikeid, tükke tagasi panna ei saa. Suure käsna saad pooleks lõigata ning kasutada väiksemaid käsnasid kergematel päevadel.

Kui käsna pind muutub ebatasaseks, ära rebi narmendavaid otsi ära, see võib käsna struktuuri vigastada ja lühendada tema kasutusaega. Lõika lahtised tükid kääridega ära ja taasta käsna sile pealispind.

Kui vereeritus on väga suur, võid sisestada kaks tampooni. Samuti saad korrigeerida allavajet, sisestades kaks tampooni korraga.

Kuidas merekäsnast tampooni sisestada?

Tampoon on kuivana kõva, seda sisestatakse alati niiskena. Loputa käsn sooja vee all ning see muutub kohevaks ja siidiselt pehmeks. Pigista üleliigne vesi välja ja see ongi valmis kasutamiseks. Pea meeles, et käsn on pärit merest, seega soovitame seda enne esmakordset kasutamist põhjalikult pesta.

Kui käsn on pehme, on Sul kergesti võimalik see kokku voltida või keerata silindrikujuliseks, et ta kujult meenutaks tampooni. Sisesta käsn tupekanali avausse ja suru teda ülespoole. Tupes kohandub merekäsn Sinu kehaga. Saad sõrmede abil suruda käsna nii kaugele, kuni see tundub täiesti mugav.

Võid jätta tampooni tuppe kuni ööpäevaks, seejärel tuleb ta kindlasti loputada. Esimestel kordadel loputa tampooni iga paari tunni järel, et saaksid aimu tema imamisvõimest menstruatsiooni erinevatel päevadel ning tunneksid ennast turvaliselt.

Kuidas ma tampooni eemaldan?
Enamik naisi räägib, et käsnad, eriti kui nad on menstruatsiooniverest rasked, langevad piisavalt tupe kanalisse ja neid saab kergesti eemaldada. Kui tunned ebamugavust, mõeldes tampooni väljaõngitsemisele, saab käsnale lisada niidi nagu tavalisel tampoonil (soovitame maitsestamata-lõhnastamata hambaniiti). Niit tuleks sisestada tampooni kitsamast otsast, liikudes nõelaga piki tampooni päris üles ning seejärel alla tagasi. Jäta väljaulatuva niidi pikkuseks vähemalt 10 sentimeetrit.

Samas ei ole mingit võimalust, et käsn võiks tuppe lihtsalt “ära kaduda”. Sel ei ole sealt ju kuskile minna! Kui vajad abi käsna väljavõtmisel, alusta sellest, et hingad sügavalt ja rahulikult, see võimaldab lihastel lõdvestuda. Seejärel kükita ja pressi vaagnapõhjalihastega väljapoole (umbes nagu nr 2 soorituse puhul). Võid ka minna vanni või niisutada ennast sooja dushiga – vett täis imbunud tampoon liigub raskuse mõjul allapoole.

Kuidas ma saan tampooni vahetada avalikus tualetis?
Võib juhtuda, et verevool on oodatust suurem või Sinu päevakavasse tekkisid ootamatud muudatused ning pead tampooni vahetama avalikus tualetis. Juhul, kui tualetis ei ole privaatset kraanikaussi, on selleks kaks võimalust:

1. Plastkotike + tagavarakäsn + veepudel
Alati on hea, kui Sul on kaasas tagavarakäsn. See on ka põhjus, miks me müüme käsnasid 2-3 kaupa. Eemalda tampoon, pane ta plastkotikesse ja pese ta koju jõudes korralikult. Tee tagavarakäsn märjaks, pigista üleliigne vesi välja ja sisesta.

2. Hädalahendus juhuks, kui on kasutada vaid veepudel
Kui Sul pole kaasas tagavaratampooni või Sul ei õnnestu leida sobilikku plastkotikest, läheb Sul vaja pudelitäit vett, et saaksid tampooni tualettpoti kohal ära pesta ja uuesti sisestada. Eemalda tampoon, loputa ta poti kohal ära, pigista üleliigne vesi välja ja sisesta uuesti. Üleliigse veega loputa ära oma sõrmed ja kuivata tualettpaberi või taskurätiga.

Kuidas merekäsnast tampooni hooldada?
Merekäsn on õrn ja tugev samaaegselt. Ta kestab pikalt, kui hooldad teda korrektselt.
Pärast kasutamist pese käsnast tampooni voolava vee all. Võid kasutada õrna kemikaalivaba seepi. Jälgi, et pesed käsnast välja nii vere kui sellele jäänud lima ja tükid.

Säravpuhastus:
Lisa tassitäiele veele 1 spl äädikat (vahekord 1:10). Võid lisada paar tilka teepuuõli.

Sügavpuhastus:
Lisa tassitäiele veele 1 spl söögisoodat. See lahus taastab Sinu käsna pehmuse, tiheduse ja imamisvõime.
Kui lisad tassitäiele veele 1 tl vesinikperoksiidi, saad taastada käsna esialgse värvi.
Leota käsna 5-10 minutit soojas lahuses. Seejärel loputa käsn, pigista liigne vesi välja ja jäta ta õhu kätte kuivama.

Ära leota oma käsna pikemalt kui 5-10 minutit, sest see võib põhjustada käsna kiirema lagunemise.

Ära kunagi keeda ega valgenda oma merekäsna ega proovi teda kuumutada mikrolaineahjus! Kuumutamisel ja töötlemisel tõmbub merekäsn kokku, ta muutub kõvaks ja tema imamisvõime väheneb.

Kui sageli käsna puhastada?
Merekäsna saab korduvalt loputada ja kasutada. Pärast iga kasutuskorda ei ole sügavpuhastus vajalik, võid seda teha paar korda aastas või vastavalt vajadusele. Käsna on soovitav loputada:
– enne esmakordset kasutamist
– kasutamise ajal üks kord päevas või vähemalt igal teisel päeval
– kui käsnast levib ebameeldivat lõhna
– enne hoiustamist. Hoia merekäsnast tampooni riidest kotis, väldi umbset kilekotti või suletud karpe. Enne hoiustamist peab merekäsn olema täielikult kuivanud.

Kas ma võin kasutada tampooni tupe puhastamiseks?
Jah ikka võid. Tupp puhastab ennast üldjuhul ise, seega ei ole tema puhastamiseks soovitav kasutada seepi või muid puhastusvahendeid. Merekäsnast tampooni kasutamine puhastab tuppe nii ehk naa, kuid muul ajal võid tupe puhastamiseks kasutada tampooni dushi all.

Kas tampoon võib vahekorra ajaks sisse jääda?
Paljude naised tunnevad päevade ajal soovi olla vahekorras, kuid verega mässamine viib selle soovi sageli nulli. Merekäsnast tampoon on väga pehme ning mõlemad partnerid on tavaliselt selle lahendusega väga rahul ega märkagi tampooni olemasolu.

Mis erinevus on pleegitamata ja pleegitatud merekäsnade vahel?
Enamik merekäsnatampoone kasutavaid naisi eelistavad pleegitamata käsnasid, kuna need on kõige looduslikumad. Pleegitamata käsnade kasutusaeg on pikem, sest nende kiud on rikkumata.  Mõnedel juhtudel läbivad käsnad kerge keemilise pleegitamise protsessi mille järel neid pestakse soodaveevannis. Kemikaalid muudavad merekäsna õrnemaks ja heledamaks. Meie tampoonid on pleegitamata.

Kas on võimalik, et mu käsna sees on pisut liiva või meremineraale?
Meie intiimseid käsnakesi pestakse põhjalikult ja valitakse välja käsitsi, et tagada tippkvaliteet nii kuju kui tekstuuri osas. Kuid nagu iga loodusliku tootega, on hea käsna enne esmakordset kasutamist hoolikalt läbi loputada.

Leia sobiv toode lihtsalt ja mugavalt!